Najlepsze meble na wymiar Bielsko – jak kupić?

meble na wymiar bielsko

meble na wymiar bielsko

Meble na wymiar Bielsko najczęściej kojarzą się z wyposażeniem kuchni, w której bardzo ważne jest  maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Dzisiaj – tak naprawdę – meble na wymiar można kupić do każdego pomieszczenia, które jest niestandardowe i małe. A to przekłada się na racjonalne gospodarowanie miejscem do przechowywania, co sprawia, że pomimo niewielkiego metrażu, wnętrza stają się przestronniejsze i większe. Poza tym meble są idealnie dopasowane do wnętrza – nie tylko rozmiarowo, ale też kolorystycznie i stylistycznie, aranżacja więc staje się zdecydowanie bardziej dopracowana i zapięta na ostatni guzik. Jak wybrać najlepsze meble na wymiar?

Meble na wymiar Bielsko – Cenowy zawrót głowy ?

Oferta sklepów meblowych i producentów mebli na wymiar jest przeogromna. I można naprawdę się w niej zgubić. Zwłaszcza, że ceny mogą przysporzyć prawdziwego bólu głowy. Warto pamiętać, że meble wykonywane na indywidualne zamówienie zawsze będą droższe, niż produkty gotowe – ze sklepu, ale gdy do zagospodarowania jest mieszkanie o nietypowym planie, takie rozwiązanie zaspokoi niemal wszystkie potrzeby przyszłych mieszkańców. Dodatkowo producenci dają gwarancję solidności wykonania, a przede wszystkim wyjątkowej funkcjonalności i otrzymania produktu takiego, jaki został zamówiony.

meble na wymiar bielsko
meble na wymiar bielsko

Zakup mebli na wymiar do różnych pomieszczeń?

Meble na zamówienie wyprodukowane przez Meble-Zaar przede wszystkim są zamawiane do kuchni i łazienki. Tutaj bowiem liczy się wykorzystanie przestrzeni. Ale producenci oferują też oryginalne meble do salonu, sypialni czy przedpokoju. Takie meble sprawdzą się w mikroapartamentach, loftach lub nietypowych mieszkaniach ze skosami. Na co zwrócić uwagę zamawiając meble na wymiar?

Meble idealne – meble na wymiar w Bielsku

Każde pomieszczenie wymaga innych rozwiązań. Meble wykonywane na zamówienie z przeznaczeniem do kuchni lub łazienki powinny mieć od razu dokładnie przemyślany, funkcjonalny układ szafek i szuflad. W miejscu, gdzie przygotowywane są posiłki, ważny jest tzw. trójkąt kuchenny, który pozwoli zachować funkcjonalne odległości pomiędzy kuchenką, a lodówką i zlewem. Podobnie jest w łazience. Bardzo ważne jest umiejscowienie toalety, prysznica lub wanny, zachowanie wygodnych korytarzy komunikacyjnych i wykorzystanie przestrzeni pod funkcjonalne szafki i szuflady oraz blat łazienkowy pod umywalkę. Pokojowa lub przedpokojowa szafa wnękowa również powinna być przemyślanym rozwiązaniem, które pomieści wszelkie niezbędne ubrania i drobiazgi. Tutaj wielką rolę odgrywa dokładny pomiar pomieszczenia. Ale ważny jest też materiał, z którego wykonane zostaną meble na wymiar.

O materiale sów kilka…

Bardzo istotny jest wybór materiału, z którego powstaną meble. Najlepsze są tworzywa odporne na wilgoć, zmiany temperatury, a także środki chemiczne. Bardzo ważna jest łatwość czyszczenia. Przy płycie laminowanej warto zwrócić uwagę na jej obrzeża. W kuchni i łazience nie mogą być melaminowe. Takie obrzeża nie są odporne na parę i wilgoć. Lepsze więc będą wykonane z PVC lub aluminiowe. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem są meble wykonane z płyty MDF. Mogą być okleinowane folią PVC, a także lakierowane. Najdroższym rozwiązaniem jest pokrycie płyty MDF okleinami naturalnymi, które imitują drewno.